Kayıt OlŞifremi hatırlat
Giriş Yap

Kıbrıs İnanç ve Kültür Turu

 Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu

6 FARKLI ROTADAN DİREK UÇUŞ

İSTANBUL ATATÜRK – SABİHA GÖKÇEN – ANKARA – İZMİR – ADANA – ANTALYA 

UÇAK BEDELİ BEDELİ YAKLAŞIK 300 – 400 TL CİVARIDIR.

1.GÜN: LEFKOŞE - GİRNE

11.00’da Ercan Havalimanında tüm yolcularımızın karşılanması. Ardından Lefkoşa’ya hareket. Gezimize ilk olarak Barbarlık Müzesini gezerek başlıyoruz. Müze ziyaretimiz sonrası Yeşil Hat gezisi ve sonrasında Girne Kapısı, Kıbrıs Mevlevihanesi, Venedik Sütunu, Lokmacı Sınır Kapısı, Büyük Han ve Selimiye Camileri ziyaretini yapıyoruz. Arasta bölgesinde serbest zaman. Belirtilen saatte toplanma Arap Ahmet Mahallesine hareket ve Arap Ahmet Camini ve Haziresini ziyaret. Eski Osmanlı evlerinin bulunduğu sokakta ilerleyerek Yiğitler Burcu Parkının gezilmesi ve Rum tarafının seyri. Girne’ye hareket Yolumuz üzerinde bulunan 381 Şehidimizin bulunduğu Boğaz Şehitliğini ziyaret edilmesi. Ardından otelimize hareket akşam yemeği ve konaklama.

2.Gün - GİRNE

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrası Girne turu için otelimizden hareket. İlk durağımız Alsancak Bölgesi. 1974 yılında Adaya ilk çıkarma yaptığımız plaj ve burada şehit olan askerlerimize ait olan şehitlik ziyareti sonrası, Rumların Türklere karşı kullandığı silahların sergilendiği açık hava savaş müzesi gezisi sonrası, Çatalköy bölgesine hareket ediyoruz. Burada Hz.Osman’ın Hilafeti döneminde şehit düşen 7 adet sahabe efendilerimizin türbesinin bulunduğu Hz.Ömer türbesini ziyaret ediyoruz. Buradan Beylerbeyi bölgesine geçiyor ve Bellepais Manastırını gezip tekrar şehir merkezine dönüyoruz. Sonrası Ağa Cafer Paşa Cami ve türbesini ziyaret ediyoruz. Girne Marina ve kordon boyu gezileri sonrası burada serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama.

3.Gün - GİRNE / GAZİMAĞUSA / İSTANBUL

Otelimizde alacağımız açıkbüfe sabah kahvaltısı sonrası 09.30 Gazimağusa’ya hareket olumuz üzerinde Atlılar, Muratağa ve Sandallar köylerine uğrayıp1974 yılında Rumların vahşice katlettiği köyleri ve toplu mezarları ziyaret ediyoruz. Buradan Aziz Barnabas Manastırına geçip Barnabas’ın ilginç hikayesini dinliyoruz Hayalet Şehir olarak bilinen Kapalı Maraş bölgesini otobüsten panoramik geziyoruz. Ardından şehir merkezine geçip Adanın en güzel gotik eserlerinden birisi olan Lala Mustafa Paşa Cami, Namık Kemal Zindanı, 28 Çelebi Mehmet Türbesi, Sinan Paşa Cami gezileri sonrası kısa bir alışveriş molası veriyoruz. Serbest zaman sonrası 17.00 ’de Ercan Havalimanına hareket edip turumuzu burada sonlandırıyoruz.

 

Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katıla tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.

 

KIBRIS’A GİRİŞ İÇİN MUTLAKA YANINIZDA NÜFUS CÜZDANINIZ BULUNMASI GEREKMEKTEDİR.

(PASAPORT İLE SEHAYAT ETMEK İSTEYEN YOLCULARIMIZ YURT DIŞI ÇIKIŞ PULU ALMALARI GEREKMEKTEDİR.)

 

18 YAŞ ALTI ÇOCUKLARIN KENDİ BAŞINA NÜFÜS CÜZDANI İLE SEYAHAT EDEMEZLER.

(AYRICA EBEBEYNLERDEN BİRİ OLSA DA DİĞER EBEBEYNDEN NOTER TASTİKLİ MUVAFAKATNAME OLMASI ZORUNLUDUR. BÖYLE BİR DURUMDA ÇOCUK PASAPORT İLE GELİRSE MUVAFAKATNAME İSTENMEMEKTEDİR)

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri

4* otellerde 2 gece konaklama

Sabah kahvaltıları (2 Adet)

Akşam yemekleri (2 Adet)

Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti

Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti


Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Kıbrıs Uçak Bileti

Şahsi harcamalar
Öğle yemekleri ve son gün akşam yemeği
Otel ekstraları
Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)
Programda belirtilmeyen tur ve transferler
Yemeklerde ve molalarda alınacak içecekler 
Ücrete dahil olarak belirtilmeyen tüm harcamalar
Tüm Müze giriş ücretleri

Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

Gezimiz, minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir. Turlarımızda %35 ön ödeme ile rezervasyon alınabilmektedir. Özel durumlarda ise turlarımız, tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre; 15 kişide özel dizayn minibüs ile, 15-29 kişide lüks küçük midibüs ile, 29 kişinin üstünde ise 46 kişilik otobüslerimiz ile yapılacaktır.
Araç yerleşme planında sağ, sol veya koridor, cam kenarı garantisi ve koltuk numarası garantisi verilmez. Araç marka ve model belirtilmez. Acente gerektiğinde araç değişikliği yapabilir. Turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. En öndeki dört koltuk ikişer sıra arkaya kayar. En arka sıradaki dört kişi en ön koltuklara oturur.
3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kahvaltılar açık büfedir. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir. 

Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen maksimum 2-3 saat süreli gezilerdir. Şehir gezileri, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. 

Ad
Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
İl
İlçe
Konu
Arama Zamanı
Mesaj
 

 
0 850 840 6414
 
info@hunkarturizm.com