Kayıt OlŞifremi hatırlat
Giriş Yap

Portekiz - Endülüs Turu / 6 Gece - 7 Gün

 Turu

1. Gün / İSTANBUL-PORTO
Atatürk Dış Terminalinde THY kontuarında sabah saat 06.00’da buluşma. Türk Havayollarının tarifeli uçağı ile saat 08.50’de Porto’ya uçuş. Yerel saat ile 11.45 sularında Porto’ya varış. Panoramik Porto şehir turumuzu yapıyoruz. Portekiz’ in, Lizbon’ dan sonra ikinci büyük şehri Porto ve Porto’ nun kalbinin attığı, Douro nehrine tepeden bakan Rieira semti tarihi binaları göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Bolsa Sarayı, Santa Clara Kilisesi, Se katedrali (Porto Katedrali), House Of The Prince, Sao Francisco Kilisesi, Sao Bento tren istasyonu, Ponte d Lous I Köprüsü ve Douro Nehri göreceğimiz önemli yerlerdir. Şehir Turumuzun ardından otele hareket akşam yemeği ve konaklama.

Beta Hotel Porto 4* / Adres:Rua do Amial, 601-607 4200-062 PORTO

2. Gün / PORTO-LİZBON
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra otelimizden ayrılma Porto tren garına hareket ve Lizbon Trenine yerleşme. Yaklaşık 2,5 saat sürecek keyifli yolculuktan sonra Lizbon’a varış.Panoramik şehir turumuzda şehrin belli başlı bulvarları, VII. Eduardo Parkı, Restauradores ve şehrin kalbi sayılan Rossio caddesi ve ünlü Libardede Meydanı, Tejo Nehri, São Jorge Kalesi, Alfama Semti, Alcantara Semti, keşifler için uğurlamaların yapıldığı Belem Kulesİ, Padrao dos Descobrimentos (Keşifler Anıtı) ve Jeronimus Manastırı göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir Turumuzun ardından otele hareket akşam yemeği ve konaklama.

Montijo Tryp Montijo / Adres: Avenida Joao XXIII, 193, 2870-159, Lisbon - Montijo 2870, Lizbon

3. Gün / LİZBON
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra “Sintra-Cabo De Roca –Estroril” turu için otelimizden hareket. Bir tepe üstüne kurulu tarihi şehir Sintra’yı, ve Ulusal Muzesini ,  Sintra  eşsiz manzarasıyla Avrupanin en bati ucu olan Cabo da Roca’yı  bir balıkçı kasabası olan Estoril’i göreceğiz. Gezi sonrası otelimize dönüş akşam yemeği ve konaklama.

Montijo Tryp Montijo / Adres: Avenida Joao XXIII, 193, 2870-159, Lisbon - Montijo 2870, Lizbon

4. Gün / LİZBON - SEVİLLA
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra belirtilen saatte otelden havalimanına hareket. İç hat uçuşu ile Sevilla’ya 1 saatlik yolculuk. Varışımıza müteakip Sevilla Şehir turumuzda Plaza de Espanya, Maria Luisa Parkı, Sevilla Ulu Cami iken kiliseye çevrilerek yüzyıllar boyu süren ilavelerle bugün İspanya'nın en büyük katedrali haline gelen, avlu müştemilatı ise hala ayakta olan Sevilla Katedrali'ni ve caminin minaresi iken çan kulesi yapılan Giralda minaresi göreceğimiz yerler arasında. Şehir turumuzu tamamladıktan sonra otele yerleşme akşam yemeği ve konaklama.

Hotel Sevilla Git Mairena 4* :
Adres: Av. los Descubrimientos, S/N, 41927 Mairena del Aljarafe,Sevilla, Sevilla

5. Gün / SEVİLLA – CORDOBA – GRANADA
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra eski Endülüs başkenti olan Cordoba'ya doğru hareket ediyoruz. Cordoba’ya varışımızın ardından Roma köprüsü, Vadi Elkebir (Guadalkavir) ırmağının görülmesi ve Roma kapısından Cordoba eski şehre giriş. Emevilerden geriye kalan 850 sütunlu İslam Mimarisinin ana eserlerinden biri olan ancak Endülüs'ün düşmesinden sonra bir bölümü katedrale çevrilen ama hala ihtişamını koruyan Kurtuba Ulu Camii,  Musevi mahallesi ve Endülüs Mimarisi ile inşa edilen Cordoba Sinegogu Eski Cordoba sokaklarında meşhur Endülüslü amirlere ait heykeller, Şehir surlarından günümüze ulaşan kısımları gördükten sonra Vadi Elkebir ırmağı kenarında bulunan eski kütüphaneler sonrası Granada’ya hareket. Otele varış akşam yemeği ve konaklama.
Hotel Granada Urban Dream 4*:
Adres:España, Camino de Ronda, 107, 18003 Granada

6. Gün / GRANADA
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra otelimizden hareket. 1323 yılında temelleri atılmış Arap mimarisinin ulaşabileceği yüksek noktalardan biri olarak gösterilen Medeniyetin beşiği Elhamra Sarayının ziyaret edilmesi. El Hambra Saray içinde bulunan Cennet Bahçeleri gezisi, eski Granada sokakları Fas çarşıları Endülüs’den geriye kalan Kervansaray, Katedral, Tarihi dokusunu günümüze kadar korumuş El Beyzin mahallesi, göreceğimiz yerler arasında. Ögleden sonra alış veriş için serbest zaman. Belirtilen saatte toplanma Aksam yemeği ve konaklama otelimizde.

Hotel Granada Urban Dream 4*:
Adres:España, Camino de Ronda, 107, 18003 Granada

7. Gün / GRANADA- İSTANBUL
Otelimizde alacağımız erken sabah kahvaltısının ardından Malaga’ya hareket. 11.30 Sularında Malaga Havalimanına varış.  Türk Havayolları tarifeli seferiyle 14.35’de İstanbul’a hareket. Akşam saat 21.20 sularında İstanbul Atatürk Havalimanına varış. Keyifli turumuzun sonu. 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler
•    THY ile İstanbul>Porto/Madrid>İstanbul Gidiş Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti Ücreti 
•    Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
•    Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri
•    4* otellerde 6 Gece konaklama
•    Sabah kahvaltıları
•    Akşam yemekleri
•    Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti
•    Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
•    Havalimanı ve Güvenlik vergileri
•    Porto – Lizbon arası Tren bileti
•    Lizbon – Sevilla arası iç hat uçak bileti
•    Yerel rehber hizmeti
•    Granada El Hamra Sarayı ve Cordoba Ulu Camii Giriş Ücretleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
•    Şahsi harcamalar ve Otel Ekstraları
•    Öğle yemekleri
•    Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)
•    Vize ücreti 130 € (Yeşil pasaporta vize istenmemektedir.) 
•    Ücrete dahil olarak belirtilmeyen tüm harcamalar

Mutlaka Okuyunuz
Turumuzla İlgili Önemli Notlar;
Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katıla tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır. 

Gezimiz, minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir. Yurt dışı turlarımızda %35 ön ödeme ile rezervasyon alınabilmektedir. 

Hünkar Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Hünkar Turizm, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler. 

Tur programında ki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir. 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir. 

Orta Avrupa turlarında misafirlerimizin seyahat sigortalarını yanlarında bulundurma zorunluluğu vardır. Seyahat sigortalarını yanlarında bulundurmayan misafirlerimize ilgili ülke polisi tarafından kişibaşı 200 CZK ile 4000 CZK arasında cezalar verilebilmektedir. Seyahat sigortasını yanında bulundurmadığı için ilgili ceza ile karşılaşılması durumunda sorumluluk misafirlerimize aittir.

Pegasus ve Türk Hava Yolları uçuşlarında her kişinin 1 bagaj ve 20 kilo hakkı vardır. 20 kiloyu geçen bagajlar için ücret farkı ödenmesi gerekmektedir. Airarabia Havayollarında sadece 10 kilo el bagajı hakkınız bulunmaktadır. (Harici bagaj için ekstra ücret talep edilmektedir.) Eşli - çocuklu dahi olsa 20 kilo sınırı aşılamamakta ve fark ödenmesi gerekmektedir. Bu sebeple her kişi için 1 bagaj tavsiye edilir. El bagajları maksimum 7 kilo olmalıdır. 
Vize ile ilgili önemli notlar;
T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden  temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan  sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

Pasaportlara vize uygulanması için karşılıklı 2 boş sayfa zorunludur. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.

Ad
Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
İl
İlçe
Konu
Arama Zamanı
Mesaj
 

 
0 850 840 6414
 
info@hunkarturizm.com