Kayıt OlŞifremi hatırlat
Giriş Yap

Ürdün Turu

 Turu Turu Turu

1.Gün ANKARA / AMMAN / PETRA
Ankara Esenboğa Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Acentamız kontuarı önünde 10.00'da buluşma. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından PGS tarifeli uçağı ile 12:05'te Amman’a hareket ediyoruz ve 13:50 'te varış. Amman Havalimanında arcımız ile buluşma sonrası Amman şehir turunda göreceğimiz yerler arasında; Herkül Tapınağı kalıntıları, Amman Kalesi, Emevi Sarayları, Bizans Kilisesi, Ashab-ı Keyf Mağarası, Kral Hüseyin'e ait arabaların sergilendiği Araba Müzesi, Kral Hüseyin Camii, Osmanlı Devleti askerlerinin defnedildiği Türk Şehitliği ve Hz. Musa (a.s)'ın kayınpederi Hz. Şuayib (a.s)'ın Kabri bulunmaktadır. Belirtilen saatte Petra’ya hareket akşam yemeği ve konaklama. Sevenwonders Hotel
2.Gün PETRA /AKABE / VADİ RUM  
Otelde alınan kahvaltı sonrası  Vadi Rum'a hareket. UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Vadi Rum’da göreceğimiz yerler arasında; Çöl arazisine uygun araçlarla kızıl kum tepeleri, 1750 metre yüksekliklere ulaşan yekpare kayalar ve 4 Bin yıllık kaya resimleri bulunmaktadır. Ardından Petra şehrine hareket ediyoruz. Petra şehir turunda göreceğimiz yerler arasında; Arapların Ataları olarak kabul edilen Nebatilerin kurduğu, Vadi Musa' da bulunan Salih (a.s)'ın kavminin helak olduğu, Gül Pembesi rengiyle dünyanın 7 harikasından biri sayılan Petra Antik şehri, Hazine Binası, Saray, Kraliyet Mezarlığı, Meclis Binası, Sütunlu Cadde ve Amfi Tiyatro bulunmaktadır. Tur sonrası akşam yemeği ve  konaklama AKABE. Akabe Days inn hotel
3.Gün MUTE / KERAK / LUT GÖLÜ / AMMAN
Otelde alınan kahvaltı sonrası Akabe Körfezinde Tekne Turumuzu Gerçekleştırıyoruz, ardından  Mute’ye hareket ediyoruz. Mute turunda göreceğimiz yerler arasında; İslam Kumandanlarından Halid Bin Velid’in elinde 9 kılıcın kırıldığı Mute Savaşı alanı, Peygamber Efendimiz (sav)’in kölelikten azat ettiği Zeyd Bin Harise (r.a) Kabri, Cafer Bin Ebu Talip (r.a) Kabri ve Abdullah Bin Revaha (r.a) Kabri bulunmaktadır. Ardından Kerak Kalesini görüyoruz ve Kerak şehri üzerinden Lut Kavminin helak olduğu dünyanın en çukur bölgesi Ölü Deniz’e hareket ediyoruz. Tur sonrası Amman’a hareket, akşam yemeği ve konaklama AMMAN. Warwick Hotel Amman
4.Gün AMMAN / ANKARA
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası kısa bir şehir turu belirtilen saatte toplanma ve Amman Havalimanına hareket. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları tarifeli uçağı ile saat 14:30 Ankara’ya uçuş saat 18:20 Ankara’ ya varış  ve keyifli turumuzun sonu
 
Notlar; Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katıla tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

·         Pegasus Havayolları ile Ankara-Amman/Amman-Ankara Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
·         4* Otellerde 3 gece konaklama
·         Vadi Rum’da Jeep Turu
·         Müze ve Ören yeri giriş ücretleri ( Petra  Dahil )
·         Akabede Tekne Turu
·         Acentamız rehberlik hizmetleri
·         Ulaşım tüm transfer hizmetleri
·         Açık büfe sabah kahvaltıları
·         3 Akşam yemeği
-         Zorunlu Seyahat sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
·         Yurt dışı çıkış pulu ücreti (15 TL)
·         Şahsi harcamalar
·         Otel ekstraları
·         Öğle yemekleri
·         Türkiye’nin her yerinden Bağlantı Ücreti
 

Mutlaka Okuyunuz
Turumuzla İlgili Önemli Notlar;
Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
 
Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katıla tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.
 
Gezimiz, minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir. Yurt dışı turlarımızda %35 ön ödeme ile rezervasyon alınabilmektedir.
 
Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentamız, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
 
Tur programında ki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir.3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.
 
Orta Avrupa turlarında misafirlerimizin seyahat sigortalarını yanlarında bulundurma zorunluluğu vardır. Seyahat sigortalarını yanlarında bulundurmayan misafirlerimize ilgili ülke polisi tarafından kişibaşı 200 CZK ile 4000 CZK arasında cezalar verilebilmektedir. Seyahat sigortasını yanında bulundurmadığı için ilgili ceza ile karşılaşılması durumunda sorumluluk misafirlerimize aittir.
 
Pegasus ve Türk Hava Yolları uçuşlarında her kişinin 1 bagaj ve 20 kilo hakkı vardır. 20 kiloyu geçen bagajlar için ücret farkı ödenmesi gerekmektedir. Airarabia Havayollarında sadece 10 kilo el bagajı hakkınız bulunmaktadır. (Harici bagaj için ekstra ücret talep edilmektedir.) Eşli - çocuklu dahi olsa 20 kilo sınırı aşılamamakta ve fark ödenmesi gerekmektedir. Bu sebeple her kişi için 1 bagaj tavsiye edilir. El bagajları maksimum 7 kilo olmalıdır.
 
 
Vize ile ilgili önemli notlar;
T.C vatandaşları için vize uygulaması yoktur. Seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaportunuz olması yeterlidir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Acentamız sorumlu değildir, sorumluluk yolcuyaaittir. 
T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
Pasaportlara vize uygulanması için karşılıklı 2 boş sayfa zorunludur. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.
 

Ad
Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
İl
İlçe
Konu
Arama Zamanı
Mesaj
 

 
0 850 840 6414
 
info@hunkarturizm.com