Kayıt OlŞifremi hatırlat
Giriş Yap

Dubai Turu

 Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu

1. Gün / İSTANBUL-DUBAI

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde 18.00’da buluşma. Bagaj ve gümrük işlemlerinden sonra 20.05’de Emirates Havayolları Tarifeli Uçağıyla Dubai’ye hareket. Gece 01.20 sularında ( yerel saat ) Dubai havalimanına varış. Havaalanında bekleyen yerel rehberimiz tarafından karşılanma ve konaklamak üzere otelimize transfer. (Coral Deira, Ramada Deira Hotel, Al Jawhara Gardens vb 4*)

2. Gün / DUBAI
Otelde sabah kahvaltısı sonrası panoramik Dubai şehir turumuz için hareket. Bu turumuz esnasında, EmiratesTowers, dünyanın tek yedi yıldızlı oteli Burj Al Arab ve ünlü Jumeirah Plajında fotoğraf molası, Jumeirah Camii, SheikhPalace, Dubai’yi 2 bölgeye ayıran Dubai Creek (Dubai Kanalı), Altın ve Baharat Çarşıları panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Ayrıca dünyanın 8. harikası arasına giren Palmiye adasına hareket ve adanın gezilmesi ve fotoğraf molasının ardından otelimize giriş. Dinlenme molası. Belirlenen saatte lobide buluşma ve tekne turu için Dubai Creek’ehareket. Dubai’yi ikiye bölen suni koyda gece manzarası ile Dubai'yi izleyip  ve alacağımız açık büfe akşam yemeği ve teknedeki yerel gösterilerle hoşça vakit geçiriyoruz. Tekne turu sonrasında otele dönüş ve konaklama. (Coral Deira, Ramada Deira Hotel, Al Jawhara Gardens vb 4*)

3. Gün / DUBAI-ABU DHABI
Sabah kahvaltısının ardından Abu Dhabi turuna gidiş. Panoramik Abu Dhabi turunda, 40 yıl önce küçük bir balıkçı köyü olan başkentin bugün ne kadar modern bir şehir olduğuna tanık olacağız. Abu Dhabi günümüzde geniş bulvarları, gökdelenleri ile ultra-modern bir Arap şehridir. Beyaz Kale, göçebe Bedevi yaşamının sergilendiği geleneksel köy, karşısında yüzer restoranların bulunduğu Kordon caddesi görülecek yerler arasındadır. Alacağımız açık büfe öğle yemeğinin ardından Marina bölgesinde serbest zaman ve Dubai'ye hareket. Yol güzergâhımızda SheikhZayed Bin Sultan Al Nahyan Camii ziyareti. 545 Milyon Dolar harcanarak inşa edilmiş 82 kubbeli cami, dünyanın 3. büyük camisi olmakla beraber, dünyanın en büyük el dokuması halısına ve dünyanın en büyük şamdanına ev sahipliği yapmaktadır. Gezi sonrasında yine aracımız ile otelimize dönüyoruz. (Coral Deira, Ramada Deira Hotel, Al Jawhara Gardens vb 4*)

4. Gün / DUBAI
Sabah kahvaltısı ardından dünyanın en büyük alışveriş merkezi olan Dubai Mall’a hareket. Buradaki serbest zamanımızda dileyen misafirlerimiz dünyanın en yüksek binası olan (828 m.) Burç Khalife’ ye dünyanın en hızlı asansörü ile çıkıp, Dubai’yi tepeden izleyebilirler.(Ekstra).  Belirlenen saatte buluşma ve Safari hazırlığı için otele dönüş. Saat 16.30’da otel lobisinde buluşma ve Dubai Çölü Safari ve Bedevi Çadırında Akşam Yemeği turuna hareket; 4X4 ciplerle çölde kum tepelerini aşıp deve çiftliklerini görüyoruz. Verilecek molada fotoğraf çekip, kum tepelerinin ardına doğru gün batımını izliyoruz. Heyecanlı olduğu kadar yorucu olan bu keyifli safari turundan sonra  çölün ortasında kurulan bedevi kampında dinlenip, açık büfe yemek, içecekler ve Bedevi gösterileri ile günün tüm yorgunluğunu atıyoruz. Tur sonrası ciplerimiz bizleri tekrar otelimize bırakıyor. Geceleme otelimizde. (Coral Deira, Ramada Deira Hotel, Al Jawhara Gardens vb 4*)

5. Gün / DUBAI-İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılış. Uçak saatimize kadar alış veriş için serbest zaman. Ardından Dubai Havalimanına hareket. Saat 14:35'de Emirates Havayolları'nın tarifeli seferi ile Atatürk Havalimanı’na uçuş. Saat 18.35’ de varış ve keyifli turumuzun sonu.

 

Çok Önemli Not;

18 Yaşından küçük bayan yolcuların yanında aynı soyadı taşıyan anne veya babasının olması gerekmektedir. Aksi takdirde vize başvurusu yapılamamaktadır. Ailesinden birine sadece vize alınarak vize başvurusu yapılır ve ebeveyn seyahate katılmazsa pasaport polisi yolcuyu ülkeye almama hakkına sahiptir. Bu durumda tüm sorumluluk misafirimize aittir. 

 

Not: Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katıla tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler
*    Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
*    Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri
*    İstanbul-Dubai-İstanbul gidiş dönüş ekonomik sınıf uçak bileti
*    4* otellerde 4 gece konaklama
*    Otelde Alınan sabah kahvaltıları
*    Akşam yemekleri (Abu Dhabi Turu günü akşam yemeği yerine öğle yemeği ikram edilecektir.)
*    Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti
*    Profesyonel rehberlik hizmeti
*    Turizm Dirham Vergisi

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
*    Şahsi harcamalar
*    Öğle yemekleri
*    Otel ekstraları
*    Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)
*    At The Top Seyir Terasına Çıkış 40 $
*    Programda belirtilmeyen tur ve transferler
*    Yemeklerde ve molalarda alınacak içecekler 
*    Ücrete Dahil olarak belirtilmeyen tüm harcamalar
*    Vize Ücreti 100 $ (3 günde alınabilmektedir.)

Mutlaka Okuyunuz
Turumuzla İlgili Önemli Notlar;
Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katıla tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır. 

Gezimiz, minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir. Yurt dışı turlarımızda %35 ön ödeme ile rezervasyon alınabilmektedir. 

Hünkar Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Hünkar Turizm, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler. 

Tur programında ki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir. 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir. 

Orta Avrupa turlarında misafirlerimizin seyahat sigortalarını yanlarında bulundurma zorunluluğu vardır. Seyahat sigortalarını yanlarında bulundurmayan misafirlerimize ilgili ülke polisi tarafından kişibaşı 200 CZK ile 4000 CZK arasında cezalar verilebilmektedir. Seyahat sigortasını yanında bulundurmadığı için ilgili ceza ile karşılaşılması durumunda sorumluluk misafirlerimize aittir.

Pegasus ve Türk Hava Yolları uçuşlarında her kişinin 1 bagaj ve 20 kilo hakkı vardır. 20 kiloyu geçen bagajlar için ücret farkı ödenmesi gerekmektedir. Airarabia Havayollarında sadece 10 kilo el bagajı hakkınız bulunmaktadır. (Harici bagaj için ekstra ücret talep edilmektedir.) Eşli - çocuklu dahi olsa 20 kilo sınırı aşılamamakta ve fark ödenmesi gerekmektedir. Bu sebeple her kişi için 1 bagaj tavsiye edilir. El bagajları maksimum 7 kilo olmalıdır. 

Vize ile ilgili önemli notlar;
T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. 3 İş gününde alınabilmektedir. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acentamız sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

Pasaportlara vize uygulanması için karşılıklı 2 boş sayfa zorunludur. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.

Ad
Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
İl
İlçe
Konu
Arama Zamanı
Mesaj
 

 
0 850 840 6414
 
info@hunkarturizm.com