Kayıt OlŞifremi hatırlat
Giriş Yap

İstanbul'dan Uçaklı Karadeniz Turu

 Turu Turu Turu

Tur Programı Gezilecek Yerler Sabit Kalmak Kaydıyla Otel Lokasyonlarına Göre Revize Edilebilir.

 

1.GÜN: İSTANBUL-ORDU - GİRESUN-TRABZON 

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı iç hatlar gidiş terminalinde saat 05.45’de toplanma. Pegasus Havayolları PC2860 sefer sayılı uçuşu ile 07.55’de Ordu-Giresun Havaalanına hareket. 09.35 sularında varışımıza istinaden aracımızla buluşma Ordu merkezine hareket. Teleferik ile Boztepe’ye çıkış. Manzaranın seyri ve fotoğraf çekimi için serbest zaman. Ardından Trabzon'a hareket ediyoruz. Yolculuk esnasında Giresun şehrimizin panoramik olarak görülmesi ve otelimize varış. Akşam konaklama.

 

2.GÜN: TRABZON

Otelde alacağımız açık büfe Kahvaltı sonrası Maçka üzerinden geçerek Altındere Milli Parkı sınırları içerisinde bulunan muhteşem manzaraya sahip Sümela Manastırı’nın görülmesi. (Manastrı tadilatta olduğu için uzaktan görülüp anlatıp yapılacaktır.) Ardından sütlacı ile meşhur Hamsiköy’e hareket. Hamsiköy’de kısa bir köy içi yürüyüşünün ardından meşhur sütlacın tadımı. Belirtilen saatte toplanma Uzungöl’e hareket Bölgede eşi ve benzeri olmayan Kiremitli Köprü’nün görülmesi. Uzungöl çevresinde yürüyüş ve fotoğraf çekimi için serbest zaman. Ardından otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama.  

 

3.Gün: (RİZE –  ÇAY FABRİKASI –– AYDER YAYLASI)

Otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Ayder yaylasına hareket. Yolumuz üzerinde bulunan Sürmene bıçakçısında yöresel bıçak alışverişi, Çay fabrikasının ziyaret edilmesi, çay üretimi ve işlenmesi hakkında bilgilendirme ve çay ikramı sonrası Fırtına Vadisinden geçerek Ayder Yaylasına varış. 1800 mt yükseklikte bulunan Yaylanın en üst kısmına çıkarak Gelintülü Şelalesinin fotoğraflanması. Yayla düzlüğüne doğru keyifli bir yayla yürüyüşü ve serbest zaman. Belirtilen saatte toplanma Ardeşen’e dönüş otele varış akşam yemeği ve konaklama.  

 

4.Gün: ARDEŞEN – FIRTINA VADİSİ – ZİLKALE

Otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Fırtına Vadisine tekrar görmek ve karadenizin güzelliklerini yaşamak üzere otelden hareket. Çamlıhemşin’de bekleyen minibüslere yerleşme ve Zilkale’ye hareket. Osmanlılar döneminde yapılmış vadiye hakim konumda bulunan Zilkale’nin gezilmesi ve fotoğraf molası. Ardından Palovit Şelalesine hareket. Palovit Şelalesinin görülmesi ve Çamlıhemşin’e dönüş. Otobüsümüze yerleşme ve otele dönüş akşam yemeği ve konaklama.

 

5.Gün: ARDEŞEN – TRABZON – AYASOFYA MÜZESİ – ATATÜRK KÖSKÜ – GİRESUN – ORDU

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Rize bezi üretim fabrikasında alışveriş imkânı. Alışverişimizin ardından

Trabzon’a hareket. Trabzon’un sembollerinden biri olan Atatürk Köşkü’nün görülmesi. Anadolu’daki üç taneden biri olan Trabzon Ayasofya Müzesi’nin görülmesi. Bugün dünyada sadece Trabzon’da yapılabilen Kazaziye işçiliğinin tanıtılması ve gümüş alışveriş imkânı. Öğle yemeği Akçaabat’ta meşhur Akçaabat Köftesi için serbest zaman. Ardından yöresel hediyelik eşya ve doğal ürünler alışverişi. Belirtilen saatte toplanma Ordu Giresun Havalimanına hareket. Saat 21.45’de Ordu Giresun Havalimanından PC 2863 sefer sayılı uçuş ile İstanbul’a hareket. 23.30’da varış ve Keyifli Turumuzun sonu.

 

Önemli Not: Otellerden hareket saatlerini rehberimiz belirleyecektir. Ayrıca rehberimiz acentamızın onayı ile iklim ve yol koşullarına göre programda değişiklik yapabilir.

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler
Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
4* ve Butik otellerde 4 gece konaklama
Açık büfe sabah kahvaltıları
Akşam yemekleri (Yemeklerde alınacak içecekler fiyata dahil değildir)
Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs
Profesyonel rehberlik hizmeti
Teleferik Ücreti
Milli Park Giriş ücretleri
Araç içi İkramlar
Seyahat Sigortası


Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
Şahsi harcamalar
Öğle yemekleri ve son gün akşam yemeği
Otel ekstraları
Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)
Programda belirtilmeyen tur ve transferler
Yemeklerde ve molalarda alınacak içecekler 
Ücrete dahil olarak belirtilmeyen tüm harcamalar
Tüm Müze giriş ücretleri

Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

Gezimiz, minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir. Turlarımızda %35 ön ödeme ile rezervasyon alınabilmektedir. Özel durumlarda ise turlarımız, tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre; 15 kişide özel dizayn minibüs ile, 15-29 kişide lüks küçük midibüs ile, 29 kişinin üstünde ise 46 kişilik otobüslerimiz ile yapılacaktır.
Araç yerleşme planında sağ, sol veya koridor, cam kenarı garantisi ve koltuk numarası garantisi verilmez. Araç marka ve model belirtilmez. Acente gerektiğinde araç değişikliği yapabilir. Turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. En öndeki dört koltuk ikişer sıra arkaya kayar. En arka sıradaki dört kişi en ön koltuklara oturur.
3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kahvaltılar açık büfedir. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir. 

Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen maksimum 2-3 saat süreli gezilerdir. Şehir gezileri, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. 

BATUM'A GEÇİŞ:
Batum'a geçiş için T. C. kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanı yeterlidir. Nüfus cüzdanı dışında pasaport ile geçiş yapılabilir. Bunların dışındaki kimliklerle giriş yapmak mümkün değildir. Bu nedenle yanınızda mutlaka üzerinde T.C. kimlik numarası bulunan hasarsız nüfus cüzdanınızı bulundurunuz.
Ayrıca ebeveyinleri yanında olmadan seyahat eden 18 yaşını doldurmamış küçükler için anne ve babadan noterden tasdikli muvafakatname gerekmektedir.
Batum'daki kiliseleri gezerken erkeklerin pantolon, bayanların etek giymeleri gerekmektedir.
Vizeye tabi olan yabancı uyruklu yolcularımız Batum'dan Türkiye'ye girişte vize almak zorundadır.
Sınırdan geçiş yoğunluğa göre bir saat, bir saat otuz dakika kadar sürmektedir. Sınır geçişi yaya olarak yapılmaktadır.

Ad
Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
İl
İlçe
Konu
Arama Zamanı
Mesaj
 

 
0 850 840 6414
 
info@hunkarturizm.com

Tur Programı İndir..